Aros Bostadsutveckling AB
Hamngatan 13
111 47 Stockholm
08 – 678 66 40
info@arosbostad.se

Vi som jobbar på Aros Bostad

Therese Andersen

Inredningsansvarig 08 400 230 61 therese.andersen@arosbostad.se

Josefine Andreasson

Projektledare 08 400 230 59 josefine.andreasson@arosbostad.se

Daniel Bergström

Transaktionsansvarig/VD Aros Bostad Förvaltning AB 08 400 230 57 daniel.bergstrom@arosbostad.se

Åsa Björnsdotter Olsson

Projektutvecklare 08 400 230 66 asa.bjornsdotter@arosbostad.se

Maja Dahlén

Ekonomichef 08 400 230 62 maja.dahlen@arosbostad.se

Iréne Hildebrandt

Sälj- & marknadschef (tf) 070 855 03 11 irene.hildebrandt@arosbostad.se

Thomas Hollaus

Projektutvecklingschef 08 400 230 52 thomas.hollaus@arosbostad.se

Sara Hollsten

Sälj- och marknadsansvarig 08 400 230 63 sara.hollsten@arosbostad.se

Hansi Karppinen

Projektutvecklare 08 400 230 64 hansi.karppinen@arosbostad.se

Alexander Kjäll

Controller 073 024 30 40 alexander.kjall@arosbostad.se

Alexander Lidbrandt

Sälj- & marknadsansvarig 08 400 230 60 alexander.lidbrandt@arosbostad.se

Anna Lundahl

Projektutvecklare 08 400 230 65 anna.lundahl@arosbostad.se

Stefanie Pettersson

Marknadsassistent / Kontorsansvarig 08 400 230 58 stefanie.pettersson@arosbostad.se

Per Rutegård

Founding Partner 08 400 230 53 per.rutegard@arosbostad.se

Jonas Rutegård

Creative Advisor 08 400 230 67 jonas.rutegard@arosbostad.se

Henrik Sundén

Chef Projektgenomförande 08 400 230 56 henrik.sunden@arosbostad.se

Samir Taha

Founding Partner 08 400 230 54 samir.taha@arosbostad.se

Pernilla Taha

Projektledare 08 400 230 70 pernilla.taha@arosbostad.se

Anne-Lee Uvelid

Kundansvarig 08 400 230 71 anne-lee.uvelid@arosbostad.se

Christian Ultenius

Projektledare 08 400 230 72 christian.ultenius@arosbostad.se

Ken Wendelin

CFO / Vice VD 08 400 230 51 ken.wendelin@arosbostad.se

Anna Åkerlund

Kommunikations- och IR-chef 08 400 230 68 anna.akerlund@arosbostad.se

David Öberg

Projektledare 08 400 230 69 david.oberg@arosbostad.se

Therese Andersen

Inredningsansvarig 08 400 230 61 therese.andersen@arosbostad.se

Josefine Andreasson

Projektledare 08 400 230 59 josefine.andreasson@arosbostad.se

Daniel Bergström

Transaktionsansvarig/VD Aros Bostad Förvaltning AB 08 400 230 57 daniel.bergstrom@arosbostad.se

Åsa Björnsdotter Olsson

Projektutvecklare 08 400 230 66 asa.bjornsdotter@arosbostad.se

Maja Dahlén

Ekonomichef 08 400 230 62 maja.dahlen@arosbostad.se

Iréne Hildebrandt

Sälj- & marknadschef (tf) 070 855 03 11 irene.hildebrandt@arosbostad.se

Thomas Hollaus

Projektutvecklingschef 08 400 230 52 thomas.hollaus@arosbostad.se

Sara Hollsten

Sälj- och marknadsansvarig 08 400 230 63 sara.hollsten@arosbostad.se

Hansi Karppinen

Projektutvecklare 08 400 230 64 hansi.karppinen@arosbostad.se

Alexander Kjäll

Controller 073 024 30 40 alexander.kjall@arosbostad.se

Alexander Lidbrandt

Sälj- & marknadsansvarig 08 400 230 60 alexander.lidbrandt@arosbostad.se

Anna Lundahl

Projektutvecklare 08 400 230 65 anna.lundahl@arosbostad.se

Stefanie Pettersson

Marknadsassistent / Kontorsansvarig 08 400 230 58 stefanie.pettersson@arosbostad.se

Per Rutegård

Founding Partner 08 400 230 53 per.rutegard@arosbostad.se

Jonas Rutegård

Creative Advisor 08 400 230 67 jonas.rutegard@arosbostad.se

Henrik Sundén

Chef Projektgenomförande 08 400 230 56 henrik.sunden@arosbostad.se

Samir Taha

Founding Partner 08 400 230 54 samir.taha@arosbostad.se

Pernilla Taha

Projektledare 08 400 230 70 pernilla.taha@arosbostad.se

Anne-Lee Uvelid

Kundansvarig 08 400 230 71 anne-lee.uvelid@arosbostad.se

Christian Ultenius

Projektledare 08 400 230 72 christian.ultenius@arosbostad.se

Ken Wendelin

CFO / Vice VD 08 400 230 51 ken.wendelin@arosbostad.se

Anna Åkerlund

Kommunikations- och IR-chef 08 400 230 68 anna.akerlund@arosbostad.se

David Öberg

Projektledare 08 400 230 69 david.oberg@arosbostad.se

Vill du jobba med oss?

Vår arbetsmiljö är dynamisk och energifylld, med stort utrymme för utveckling och kreativitet. Här kan du räkna med ett omväxlande arbete tillsammans med engagerade och prestigelösa kollegor.