Aros Bostadsutveckling AB
Hamngatan 13
111 47 Stockholm
08 – 678 66 40
info@arosbostad.se

Vi som jobbar på Aros Bostad

Josefine Andreasson

Hållbarhetsansvarig (föräldraledig) 08 400 230 59 josefine.andreasson@arosbostad.se

Daniel Bergström

Transaktionsansvarig/VD Aros Bostad Förvaltning AB 08 400 230 57 daniel.bergstrom@arosbostad.se

Maja Dahlén

Ekonomichef 08 400 230 62 maja.dahlen@arosbostad.se

Karin Dufva

Kontorsansvarig 08 400 230 79 karin.dufva@arosbostad.se

Kim Holmgren

Sälj- och marknadsansvarig 08-562 026 41 kim.holmgren@arosbostad.se

Mattias Gutenberg

Eftermarknadsansvarig 08 400 230 55 mattias.gutenberg@arosbostad.se

Fredrik Hjortzén

Projektutvecklingschef 08-400 230 78 fredrik.hjortzen@arosbostad.se

Thomas Hollaus

Projektutvecklare 08 400 230 52 thomas.hollaus@arosbostad.se

Sara Hollsten

Sälj- och marknadsansvarig 08 400 230 63 sara.hollsten@arosbostad.se

Mats Holmberg

Projektchef 08 400 230 76 mats.holmberg@arosbostad.se

Hansi Karppinen

Projektutvecklare 08 400 230 64 hansi.karppinen@arosbostad.se

Alexander Kjäll

Controller 08 400 230 73 alexander.kjall@arosbostad.se

Anna Lundahl

Projektutvecklare (föräldraledig) 08 400 230 65 anna.lundahl@arosbostad.se

Fredrik Möllerberg

Projektchef 08 400 230 74 fredrik.mollerberg@arosbostad.se

Sofia Nilsson

Kundansvarig 08 400 230 75 sofia.nilsson@arosbostad.se

Stefanie Pettersson

Kontorsansvarig (föräldraledig) 08 400 230 58 stefanie.pettersson@arosbostad.se

Per Rutegård

Founding Partner 08 400 230 53 per.rutegard@arosbostad.se

Jonas Rutegård

Creative Director 08-400 230 61 jonas.rutegard@arosbostad.se

Louise Saxholm

Sälj- och marknadschef 08 400 230 60 louise.saxholm@arosbostad.se

Henrik Sundén

Chef Projektgenomförande 08 400 230 56 henrik.sunden@arosbostad.se

Lotta Svensson

Projektchef (föräldraledig) 08 400 230 77 lotta.svensson@arosbostad.se

Samir Taha

Founding Partner 08 400 230 54 samir.taha@arosbostad.se

Pernilla Taha

Projektledare 08 400 230 70 pernilla.taha@arosbostad.se

Jacob Werner

Analytiker 08-400 230 66 jacob.werner@arosbostad.se

Anne-Lee Uvelid

Kundansvarig 08 400 230 71 anne-lee.uvelid@arosbostad.se

Christian Ultenius

Projektchef 08 400 230 72 christian.ultenius@arosbostad.se

Ken Wendelin

CFO / Vice VD 08 400 230 51 ken.wendelin@arosbostad.se

Anna Åkerlund

Kommunikations- och IR-chef 08 400 230 68 anna.akerlund@arosbostad.se

Josefine Andreasson

Hållbarhetsansvarig (föräldraledig) 08 400 230 59 josefine.andreasson@arosbostad.se

Daniel Bergström

Transaktionsansvarig/VD Aros Bostad Förvaltning AB 08 400 230 57 daniel.bergstrom@arosbostad.se

Maja Dahlén

Ekonomichef 08 400 230 62 maja.dahlen@arosbostad.se

Karin Dufva

Kontorsansvarig 08 400 230 79 karin.dufva@arosbostad.se

Kim Holmgren

Sälj- och marknadsansvarig 08-562 026 41 kim.holmgren@arosbostad.se

Mattias Gutenberg

Eftermarknadsansvarig 08 400 230 55 mattias.gutenberg@arosbostad.se

Fredrik Hjortzén

Projektutvecklingschef 08-400 230 78 fredrik.hjortzen@arosbostad.se

Thomas Hollaus

Projektutvecklare 08 400 230 52 thomas.hollaus@arosbostad.se

Sara Hollsten

Sälj- och marknadsansvarig 08 400 230 63 sara.hollsten@arosbostad.se

Mats Holmberg

Projektchef 08 400 230 76 mats.holmberg@arosbostad.se

Hansi Karppinen

Projektutvecklare 08 400 230 64 hansi.karppinen@arosbostad.se

Alexander Kjäll

Controller 08 400 230 73 alexander.kjall@arosbostad.se

Anna Lundahl

Projektutvecklare (föräldraledig) 08 400 230 65 anna.lundahl@arosbostad.se

Fredrik Möllerberg

Projektchef 08 400 230 74 fredrik.mollerberg@arosbostad.se

Sofia Nilsson

Kundansvarig 08 400 230 75 sofia.nilsson@arosbostad.se

Stefanie Pettersson

Kontorsansvarig (föräldraledig) 08 400 230 58 stefanie.pettersson@arosbostad.se

Per Rutegård

Founding Partner 08 400 230 53 per.rutegard@arosbostad.se

Jonas Rutegård

Creative Director 08-400 230 61 jonas.rutegard@arosbostad.se

Louise Saxholm

Sälj- och marknadschef 08 400 230 60 louise.saxholm@arosbostad.se

Henrik Sundén

Chef Projektgenomförande 08 400 230 56 henrik.sunden@arosbostad.se

Lotta Svensson

Projektchef (föräldraledig) 08 400 230 77 lotta.svensson@arosbostad.se

Samir Taha

Founding Partner 08 400 230 54 samir.taha@arosbostad.se

Pernilla Taha

Projektledare 08 400 230 70 pernilla.taha@arosbostad.se

Jacob Werner

Analytiker 08-400 230 66 jacob.werner@arosbostad.se

Anne-Lee Uvelid

Kundansvarig 08 400 230 71 anne-lee.uvelid@arosbostad.se

Christian Ultenius

Projektchef 08 400 230 72 christian.ultenius@arosbostad.se

Ken Wendelin

CFO / Vice VD 08 400 230 51 ken.wendelin@arosbostad.se

Anna Åkerlund

Kommunikations- och IR-chef 08 400 230 68 anna.akerlund@arosbostad.se

Vill du jobba med oss?

Vår arbetsmiljö är dynamisk och energifylld, med stort utrymme för utveckling och kreativitet. Här kan du räkna med ett omväxlande arbete tillsammans med engagerade och prestigelösa kollegor.